Saku Spring 2017

Saku Spring 2017

04

Boys 2004

Group A

G W D L Dif Pts Place
ee Saku Sporting 3 1 1 1 5:4 4 III
fi Oulun Työväen Palloilijat 3 2 1 12:3 6 II
ee Nõmme Kalju FC Hiiu 3 3 0:25 0 IV
ee Pärnu JK Vaprus 3 2 1 16:1 7 I

Group B

G W D L Dif Pts Place
ee Nõmme Kalju FC KM 3 1 1 4:7 1 III
ee Tabasalu JK 3 3 10:2 9 I
ee JK Tammeka 3 2 1 4:5 6 II
ee FC Otepää 3 1 2 2:6 1 IV

Schedule and results

(2×25 min)

24.03.2017

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 13:00 1 A Saku Sporting – Oulun Työväen Palloilijat 0:3
2 14:00 1 B Nõmme Kalju FC KM – Tabasalu JK 1:3
3 15:00 1 A Nõmme Kalju FC Hiiu – Pärnu JK Vaprus 0:12
4 16:00 1 B JK Tammeka – FC Otepää 1:0
5 17:00 1 A Saku Sporting – Nõmme Kalju FC Hiiu 4:0
6 18:00 1 B Tabasalu JK – JK Tammeka 4:1
7 19:00 1 A Pärnu JK Vaprus – Oulun Työväen Palloilijat 3:0
8 20:00 1 B Nõmme Kalju FC KM – FC Otepää 2:2

25.03.2017

Nr Time Pitch Group Teams Result
9 10:00 1 A Saku Sporting – Pärnu JK Vaprus 1:1
10 11:00 2 B Nõmme Kalju FC KM – JK Tammeka 1:2
11 12:00 1 A Oulun Työväen Palloilijat – Nõmme Kalju FC Hiiu 9:0
12 13:00 2 B Tabasalu JK – FC Otepää 3:0
13 16:00 1 Saku Sporting -FC Otepää 3:0
14 17:00 2 Nõmme Kalju FC Hiiu – Nõmme Kalju FC KM 2:3
15 18:00 1 Pärnu JK Vaprus – JK Tammeka 3:1
16 19:00 2 Oulun Työväen Palloilijat – Tabasalu JK 3:0

26.03.2017

Nr Time Pitch Teams Result
17 10:00 1 FC Otepää – Nõmme Kalju FC Hiiu (7.-8.) 7:0
18 11:00 1 Saku Sporting – Nõmme Kalju FC KM (5.-6. place) 3:0
19 12:00 1 JK Tammeka – Tabasalu JK (3.-4. place) 0:2
20 13:00 1 Pärnu JK Vaprus – Oulun Työväen Palloilijat (FINAL) 1:3

05

Boys 2005

Group A

G W D L Dif Pts Place
ee Saku Sporting 4 3 1 13:5 9 II
fi HPS Musta 4 4 21:1 12 I
fi EsPa/HooGee YJ 4 2 2 12:8 6 III
ee JK Tammeka 4 3 2:21 0 V
ee JK Tallinna Kalev Jüri II 4 1 3 4:18 0 IV

Group B

G W D L Dif Pts Place
ee Nõmme Kalju FC KM 4 1 3 4:24 3 IV
fi HPS Vihreä 4 2 1 1 16:4 7 II
fi GrIFK 4 4 22:1 12 I
ee Saue JK 4 4 0:21 0 V
ee JK Tallinna Kalev Jüri I 4 2 1 1 12:4 7 III

Schedule and results

(2×20 min)

31.03.2017

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 14:00 1 A Saku Sporting – JK Tallinna Kalev Jüri II 6:1
2 14:50 1 A HPS Musta – JK Tammeka 7:0
3 14:50 2 B HPS Vihreä – GrIFK 1:2
4 15:40 1 A EsPa/HooGee YJ – Saku Sporting 1:4
5 16:30 1 A HPS Musta – JK Tallinna Kalev Jüri II 8:0
6 16:30 2 B HPS Vihreä – Nõmme Kalju FC KM 10:1
7 17:20 1 B GrIFK – Saue JK 9:0
8 18:10 2 B JK Tallinna Kalev Jüri I – Saue JK 5:0
9 19:50 1 A JK Tammeka – EsPa/HooGee YJ 0:7
10 19:50 2 B Nõmme Kalju FC KM – JK Tallinna Kalev Jüri I 0:6

01.04.2017

Nr Time Pitch Group Teams Result
11 10:00 1 A Saku Sporting – HPS Musta 0:2
12 10:00 2 B HPS Vihreä – JK Tallinna Kalev Jüri I 1:1
13 10:50 1 A EsPa/HooGee YJ – JK Tallinna Kalev Jüri II 3:0
14 10:50 2 B GrIFK – Nõmme Kalju FC KM 8:0
15 12:30 1 A HPS Musta – EsPa/HooGee YJ 4:1
16 12:30 2 B Saue JK – HPS Vihreä 0:4
17 13:20 1 A JK Tammeka – Saku Sporting 1:3
18 13:20 2 B GrIFK – JK Tallinna Kalev Jüri I 3:0
19 15:00 1 A JK Tallinna Kalev Jüri II – JK Tammeka 4:1
20 15:00 2 B Nõmme Kalju FC KM – Saue JK 3:0
21 17:30 1 EsPa/HooGee – Nõmme Kalju FC KM 13:0
22 17:30 2 JK Tallinna Kalev Jüri I – JK Tallinna Kalev Jüri II 3:0
23 18:20 1 HPS Musta – HPS Vihreä 6:1
24 18:20 2 GrIFK – Saku Sporting 0:1

02.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
25 09:00 1 JK Tammeka – Saue JK (9.-10. place) 1:0
26 09:50 1 Nõmme Kalju FC KM – JK Tallinna Kalev Jüri II (7.-8. place) 2:0
27 10:40 1 EsPa/HooGee – JK Tallinna Kalev Jüri I (5.-6. place) 2:1
28 11:30 1 HPS Vihreä – GrIFK (3.-4. place) 0:4
29 12:20 1 HPS Musta – Saku Sporting (FINAL) 2:2 (3:2pen)

13:15 Award ceremony

06

Boys 2006

Group A

G W D L Dif Pts Place
ee Saku Sporting 3 1 1 1 4:4 4 III
ee Raplamaa JK Kollane 3 2 1 6:3 6 II
ee JK Tammeka Valge 3 2 1 6:0 7 I
ee JK Tallinna Kalev 3 3 1:10 0 IV

Group B

G W D L Dif Pts Place
ee Tabasalu JK 3 3 7:0 9 I
ee Raplamaa JK Sinine 3 1 2 1:6 3 III
ee JK Tammeka Must 3 3 0:12 0 IV
fi VJS 3 2 1 13:3 6 II

Schedule and results

(2×20 min)

31.03.2017

Nr Time Pitch Group Teams Result
1 14:00 2 A Saku Sporting – JK Tammeka Valge 0:0
2 15:40 2 B VJS – JK Tammeka Must 9:0
3 17:20 2 B Tabasalu JK – VJS 3:0
4 18:10 1 A Raplamaa JK Kollane – JK Tallinna Kalev 3:0
5 19:00 1 B Raplamaa JK Sinine – Tabasalu JK 0:2
6 19:00 2 A JK Tammeka Valge – JK Tallinna Kalev 4:0
7 20:40 1 A Raplamaa JK Kollane – Saku Sporting 3:1
8 20:40 2 B JK Tammeka Must – Raplamaa JK Sinine 0:1

01.04.2017

Nr Time Pitch Group Teams Result
9 11:40 1 A Saku Sporting – JK Tallinna Kalev 3:1
10 11:40 2 B VJS – Raplamaa JK Sinine 4:0
11 14:10 1 A JK Tammeka Valge – Raplamaa JK Kollane 2:0
12 14:10 2 B Tabasalu JK – JK Tammeka Must 2:0
13 15:50 1 JK Tammeka Valge – JK Tammeka Must 7:0
14 15:50 2 Saku Sporting – VJS 1:1 (3:1pen)
15 16:40 1 Raplamaa JK Kollane – Raplamaa JK Sinine 7:0
16 16:40 2 JK Tallinna Kalev – Tabasalu JK 0:0 (2:3pen)
17 19:10 1 JK Tammeka Valge – Saku Sporting 4:1
18 19:10 2 JK Tammeka Must – VJS 0:8
19 20:00 1 Raplamaa JK Kollane – Tabasalu JK 7:0
20 20:00 2 Raplamaa JK Sinine – JK Tallinna Kalev 0:0 (1:2pen)

02.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
21 09:00 2 JK Tammeka Must – Raplamaa JK Sinine (7.-8. place) 1:5
22 09:50 2 VJS – JK Tallinna Kalev (5.-6. place) 2:1
23 10:40 2 Saku Sporting – Tabasalu JK (3.-4. place) 2:3
24 11:30 2 JK Tammeka Valge – Raplamaa JK Kollane (FINAL) 0:2

12:15 Award ceremony

G04/05

Girls 2004/2005

Standings

G W D L Dif Pts Place
ee FC Flora I 5 3 2 10:8 9 III
fi IF Gnistan 5 1 3 1 12:10 6 IV
ee Tabasalu JK 5 4 1 11:2 13 I
ee MRJK 5 1 4 6:13 3 V
ee FC Ajax Tallinn 5 3 1 1 14:6 10 II
ee FC Flora II 5 1 4 2:16 1 VI

Schedule and results

(2×20 min)

07.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
1 15:00 1 FC Flora I – IF Gnistan 5:4
2 15:50 1 Tabasalu JK – FC Flora II 3:0
3 16:40 1 IF Gnistan – FC Ajax Tallinn 3:3
4 17:30 1 MRJK – FC Flora I 0:1
5 18:20 1 FC Ajax Tallinn – Tabasalu JK 0:3
6 19:10 1 FC Flora II – MRJK 0:5

08.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
7 10:00 1 FC Flora I – Tabasalu JK 0:2
8 10:50 1 IF Gnistan – FC Flora II 1:1
9 11:40 1 FC Ajax Tallinn – MRJK 7:0
10 12:30 1 FC Flora II – FC Flora I 1:4
11 13:20 1 Tabasalu JK – MRJK 2:1
12 14:10 1 FC Ajax Tallinn – FC Flora I 1:0
13 15:00 1 IF Gnistan – Tabasalu JK 1:1
14 15:50 1 FC Flora II – FC Ajax Tallinn 0:3
15 16:40 1 MRJK – IF Gnistan 0:3

09.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
16 10:00 1 MRJK – FC Flora II (5.-6. place) 0:0 (0:1pen)
17 10:50 1 FC Flora I – IF Gnistan (3.-4. place) 0:1
18 11:40 1 Tabasalu JK – FC Ajax Tallinn (FINAL) 2:0

12:30 Award Ceremony

G06/07

Girls 2006/2007

Standings

G W D L Dif Pts
ee TJK Legion/LNSK Krestsatik 3 2 1 11:1 7
ee JK Kohila Püsivus 3 3 4:11 0
ee FC Ajax Tallinn 4 3 1 20:2 10
ee FC Levadia 3 3 1:32 0
ee MRJK 3 2 1 13:3 6

Schedule and results

(2×20 min)

08.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
1 10:00 2 FC Ajax Tallinn – TJK Legion/LNSK Krestsatik 0:0
2 10:50 2 FC Levadia – MRJK 0:8
3 11:40 2 JK Kohila Püsivus – FC Ajax Tallinn 2:5
4 12:30 2 TJK Legion/LNSK Krestsatik – FC Levadia 10:1
5 13:20 2 MRJK – JK Kohila Püsivus 5:2
6 14:10 2 FC Ajax Tallinn – FC Levadia 14:0
7 15:00 2 JK Kohila Püsivus – TJK Legion/LNSK Krestsatik 0:1
8 15:50 2 MRJK – FC Ajax Tallinn 0:1

09.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
9 10:00 2 TJK Legion/LNSK Krestsatik – MRJK 2:1
10 10:50 2 FC Levadia – JK Kohila Püsivus 0:2
11 11:40 2 MRJK – JK Kohila Püsivus (3.-4. place) 3:2
12 12:30 2 FC Ajax Tallinn – TJK Legion/LNSK Krestsatik (FINAL) 2:0

07

Boys 2007

Standings

G W D L Dif Pts Place
ee JK Tallinna Kalev Sinine 5 1 4 9:27 3 V
ee Rakvere JK Tarvas 5 3 1 1 32:7 10 III
ee JK Tammeka 5 5 3:78 0 VI
ee JK Tallinna Kalev Valge 5 3 2 31:5 11 II
ee Pärnu Kalev 5 4 1 36:4 13 I
ee MRJK 5 2 3 19:7 6 IV

Schedule and results

(2×20 min)

14.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
1 14:00 1 JK Tallinna Kalev Sinine – JK Tallinna Kalev Valge 0:7
2 14:50 1 JK Tammeka – Rakvere JK Tarvas 1:19
3 15:40 1 JK Tallinna Kalev Valge – Pärnu Kalev 2:2
4 16:30 1 MRJK – JK Tallinna Kalev Sinine 6:0
5 17:20 1 Pärnu Kalev – JK Tammeka 22:1
6 18:10 1 Rakvere JK Tarvas – MRJK 2:1

15.04.2017

1314:001JK Tallinna Kalev Valge – JK Tammeka-:-

Nr Time Pitch Teams Result
7 09:00 1 JK Tallinna Kalev Sinine – JK Tammeka 8:0
8 09:50 1 JK Tallinna Kalev Valge – Rakvere JK Tarvas 2:2
9 10:40 1 Pärnu Kalev – MRJK 2:0
10 11:30 1 Rakvere JK Tarvas – JK Tallinna Kalev Sinine 8:1
11 12:20 1 JK Tammeka – MRJK 1:11
12 13:10 1 Pärnu Kalev – JK Tallinna Kalev Sinine 8:0
14 14:50 1 Rakvere JK Tarvas – Pärnu Kalev 1:2
15 15:40 1 MRJK – JK Tallinna Kalev Valge 1:2

16.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
16 10:00 1 JK Tallinna Kalev sinine – JK Tammeka  (5.-6. place) 5:1
17 11:40 1 Rakvere JK Tarvas – MRJK (3.-4. place) 2:0
18 11:40 2 Pärnu Kalev – Tallinna JK Kalev valge (FINAL) 3:1

12:30 Award Ceremony

08

Boys 2008

Standings

G W D L Dif Pts Place
ee Pärnu Kalev 5 2 3 15:10 6 IV
ee Saku Sporting 5 1 1 3 9:20 4 V
ee Nõmme Kalju FC 5 4 1 24:11 12 II
ee Pärnu JK Poseidon 5 5 3:39 0 VI
ee JK Tallinna Kalev 5 2 1 2 17:18 7 III
ee FCI Tallinn 5 5 33:3 15 I

Schedule and results

(2×20 min)

14.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
1 14:00 2 Pärnu Kalev – Pärnu JK Poseidon 6:0
2 14:50 2 Saku Sporting – JK Tallinna Kalev 3:3
3 15:40 2 Pärnu JK Poseidon – Nõmme Kalju FC 1:10
4 16:30 2 FCI Tallinn – Pärnu Kalev 3:2
5 17:20 2 Nõmme Kalju FC – Saku Sporting 5:0
6 18:10 2 JK Tallinna Kalev – FCI Tallinn 0:7

15.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
7 09:00 2 Pärnu Kalev – Saku Sporting 5:1
8 09:50 2 Pärnu JK Poseidon – FCI Tallinn 0:10
9 10:40 2 Nõmme Kalju FC – FCI Tallinn 1:6
10 11:30 2 JK Tallinna Kalev – Pärnu Kalev 3:1
11 12:20 2 Saku Sporting – FCI Tallinn 0:7
12 13:10 2 Nõmme Kalju FC – Pärnu Kalev 3:1
14 14:50 2 JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju FC 3:5
15 15:40 2 Pärnu JK Poseidon – JK Tallinna Kalev 2:8

16.04.2017

Nr Time Pitch Teams Result
16 10:00 2 Saku Sporting- Pärnu JK Poseidon (5.-6. place) 5:1
17 10:50 1 JK Tallinna Kalev – Pärnu Kalev (3.-4. place) 3:1
18 10:50 2 FCI Tallinn – Nõmme Kalju  FC (FINAL) 7:0

11:40 Award Ceremony

09

Boys 2009

(2×12 min)

22.04.2017

Nr Time Pitch Teams
1 11:00 1 Senica Minsk – FCI Tallinn 10
2 11:00 2 Minsk Orbita – JK Tallinna Kalev
3 11:00 3 Saku Sporting II – Nõmme Kalju KM II
4 11:30 1 JK Kratid – FC Flora
5 11:30 2 Nõmme Kalju KM I – Paide LM
6 11:30 3 Saku Sporting 10 – JK Augur
7 12:00 1 FCI Tallinn 10 – Saku Sporting I
8 12:00 2 Paide LM – Minsk Orbita
9 12:00 3 Nõmme Kalju KM II – Saku Sporting 10
10 12:30 1 FC Flora – Senica Minsk
11 12:30 2 JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju KM I
12 12:30 3 JK Augur – Saku Sporting II
13 13:00 1 Saku Sporting I – JK Kratid
14 13:00 2 Minsk Orbita – Nõmme Kalju KM I
15 13:00 3 Saku Sporting II – Saku Sporting 10
16 13:30 1 FC Flora – FCI Tallinn 10
17 13:30 2 JK Tallinna Kalev – Paide LM
18 13:30 3 Nõmme Kalju KM II – JK Augur
19 14:00 1 Senica Minsk – JK Kratid
20 14:00 2 Minsk Orbita – JK Augur
21 14:00 3 Saku Sporting II – Nõmme Kalju KM I
22 14:30 1 Saku Sporting I – FC Flora
23 14:30 2 JK Tallinna Kalev – Saku Sporting 10
24 14:30 3 Nõmme Kalju KM II – Paide LM
25 15:00 1 JK Kratid – FCI Tallinn 10
26 15:00 2 Senica Minsk – Saku Sporting I
Scroll Up