Saku Spring header 02

Boys 2010 (23-24.03)

Tournament info

Playtime: 2x20
Players on the pitch: 11v11
Ball size: 5
Tournament date: 23-24.03.2024
Location: Saku/Lasnamäe artificial turf

Group A

TeamGWDLDifPointsPlace
JK Tallinna Kalev Sinine32-13:26II
FC Tallinn- Sparta Maardu3-121:31IV
Raasiku FC Joker3-211:22III
RFS321-5:37I
23.03.2024
NrTimePitchTeamsScore
109:30LasnamäeRFS - JK Tallinna Kalev Sinine2:1
511:10LasnamäeJK Tallinna Kalev Sinine - Raasiku FC Joker1:0
912:50LasnamäeRaasiku FC Joker - FC Tallinn- Sparta Maardu0:0
1314:30LasnamäeRFS - Raasiku FC Joker1:1
1716:10LasnamäeFC Tallinn-Sparta Maardu - RFS1:2
2117:50LasnamäeFC Tallinn- Sparta Maardu - JK Tallinna Kalev Sinine0:1

Group B

TeamGWDLDifPointsPlace
JK Tallinna Kalev Must321-6:07I
FCIL Tallinn312-3:25II
FC Tiigrid3--32:110IV
Ogres NSC31114:21III
23.03.2024
NrTimePitchTeamsScore
310:20LasnamäeFCIL Tallinn - JK Tallinna Kalev Must0:0
712:00LasnamäeFC Tiigrid - JK Tallinna Kalev Must0:4
1113:40LasnamäeFC Tiigrid - Ogres NSC0:4
1515:20LasnamäeFCIL Tallinn - FC Tiigrid3:2
1917:00LasnamäeOgres NSC - FCIL Tallinn0:0
2318:40LasnamäeOgres NSC - JK Tallinna Kalev Must0:2

Group C

TeamGWDLDifPointsPlace
Rae Spordikool 2011321-11:27I
JK Noova31-25:53III
FC Flora Valgerohelised321-5:37II
JÄPS3--31:120IV
23.03.2024
NrTimePitchTeamsScore
410:20Saku FC Flora Valgerohelised - JÄPS2:1
812:00Saku JK Noova - FC Flora Valgerohelised0:1
1213:40Saku Rae Spordikool 2011 - FC Flora Valgerohelised2:2
1615:20SakuJÄPS - Rae Spordikool 20110:5
2017:00SakuJÄPS - JK Noova0:5
2418:40SakuJK Noova - Rae Spordikool 20110:4

Group D

TeamGWDLDifPointsPlace
Nõmme Kalju FC33--4:09I
FC Flora Valged32-17:36II
JFC Dobele31-24:73III
VJS Punainen3--33:80IV
23.03.2024
NrTimePitchTeamsScore
209:30SakuFC Flora Valged - Nõmme Kalju FC0:2
611:10SakuVJS Punainen - FC FLora Valged1:3
1012:50SakuFC Flora Valged - JFC Dobele4:0
1414:30SakuVJS Punaine - Nõmme Kalju FC0:1
1816:10SakuNõmme Kalju FC - JFC Dobele1:0
2217:50SakuJFC Dobele - VJS Punainen4:2

Place Matches (9-16.places)

24.03.2024
NrTimePitchTeamsScore
2509:00LasnamäeFC Tallinn-Sparta Maardu-JäPS (13-16.place)7:0
2709:50LasnamäeFC Tiigrid - VJS Punainen (13-16.place)3:1
2910:40LasnamäeJäPS - VJS Punainen (15-16.place)2:3
3111:30LasnamäeFC Tallinn-Sparta Maardu- FC Tiigrid (13-14.place)2:2 (pen 3:2)
3312:20LasnamäeRaasiku FC Joker - JK Noova (9-12.place)1:1 (pen 2:3)
3513:10LasnamäeOgres NSC - JFC Dobele (9-12.place)2:0
3714:00 LasnamäeRaasiku FC Joker - JFC Dobele 35 (11-12.place)2:0
3914:50LasnamäeJK Noova -Ogres NSC (9-10.place)2:2 (pen 4:5)

Place matches (1-8.place)

24.03.2024
NrTimePitchTeamsScore
2609:00SakuJK Tallinn Kalev Sinine - FC Flora Valgerohelised (5-8.place)0:0 (pen 2:0)
2809:50SakuFCIL Tallinn - FC Flora Valged (5-8.place)3:0
3010:40SakuFC Flora Valgerohelised- FC Flora Valged (7-8.place)2:0
3211:30SakuJK Tallinna Kalev Sinine - FCIL Tallinn (5-6.place)0:0 (pen 3:4)
3412:20SakuRFS - Rae Spordikool (1-4.place)2:0
3613:10SakuJK Tallinna Kalev Must - Nõmme Kalju FC (1-4.place)3:1
3814:10SakuRae Spordikool - Nõmme Kalju FC (3-4.place)2:1
4015:00SakuRFS - JK Tallinna Kalev Must (Final)0:2

Teams

Team
JK Tallinna Kalev Sinine
JK Tallinna Kalev Must
Rae Spordikool 2011
FC Tallinn-Sparta Maardu
JÄPS
VJS Punainen
JFC Dobele
Ogres NSC
FCIL Tallinn
Nõmme Kalju FC
JK Noova
FC Flora Valgerohelised
FC Flora Valged
RFS
Raasiku FC Joker
FC Tiigrid
Leino Lõnsu
Saku Spring
Organiser

    If you have questions, call us or write here!

    Reval Football Tournaments